[zdjęcie: Tomasz Możdżeń]
Małgorzata Kujawska-Zemła – wokalistka i producent wykonawczy. Sponsor całego Klamkowego zamieszania. Warsztat wokalny rozwijała w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Uczestniczka Warsztatów Jazzowych dla Dorosłych w klasie Doroty Miśkiewicz i Anny Serafińskiej oraz Międzynarodowej Letniej Akademii Jazzu w Krakowie w klasie Lory Szafran. Członkini Zarządu Stowarzyszenia Wokalistów i Nauczycieli Śpiewu MIX w Gliwicach.
[zdjęcie: Hanna Sokólska]
Dawid Broszczakowski – pianista, klawiszowiec, producent muzyczny, aranżer, kompozytor.
W wieku 5 lat zaczął naukę gry na fortepianie w ognisku muzycznym w Kętach w klasie Stanisława Bergera. Dwa lata później rozpoczął naukę gry na perkusji i założył z kolegami pierwszy zespół. Zdał egzamin do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej, w której zaczął przygodę z muzyką jazzową, grając w szkolnym big-bandzie. W wieku 11 lat zmienił klasę fortepianu na klasę trąbki, a grę na fortepianie rozwijał samodzielnie w kierunku jazzowym. Pierwszym zespołem, z którym zaczął koncertować, był sextet JazzUp, w którym grał na fortepianie oraz komponował utwory. Zespół w 2013 r. zdobył Grand Prix w konkursie School & Jazz Festival w Lubaczowie. Dawid ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej w klasie trąbki.
Współpracował z takimi artystami, jak: Joszko Broda, Mariusz Kiljan, Łukasz Golec, Paweł Golec, Krzysztof Dziedzic, Maciej Miecznikowski, Robert Szewczuga, Peter Somos, Piotr Wróbel (muzyk), Franciszek Pospieszalski, Dima Gorelik, Urszula (wokalistka), Apostolis Anthimos, Krzysztof Daukszewicz, Sasha (piosenkarz), Kabaret Czesuaf, Marcin Hałat, S.I.S
Od 2016 r. gra w zespole Akurat, w 2017 r. zaczął współpracę z Joszko Brodą, a w 2019 r. dołączył do grupy Psio Crew. W 2020 roku nagrał „Tribute to Chris Cornell” z wokalistką występującą pod pseudonimem Klamka. Jest autorem wszystkich aranży, produkcji, elektroniki i fortepianu na tej płycie.
[zdjęcie: Hanna Sokólska]
Antoni Kuzak – saksofonista jazzowy.
Grę na instrumencie rozpoczął mając 10 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej. Bardzo szybko oprócz nauki gry muzyki klasycznej rozpoczął naukę jazzu i muzyki rozrywkowej. Na swoim koncie ma liczne festiwale i koncerty z zespołami szkolnymi, m.in. Kwartetem saksofonowymi oraz Big Bandem. Pierwszym „prywatnym” zespołem, z którym zaczął koncertować, był sextet JazzUp, w którym grał na saksofonie oraz ewi. Zespół w 2013 r. zdobył Grand Prix w konkursie School & Jazz Festival w Lubaczowie. W 2015 r. ukończył klasę saksofonu w Szkole Muzycznej i rozpoczął studia na Akademii Muzycznej w Krakowie. Po pierwszym semestrze wyruszył do Stanów Zjednoczonych, by rozpocząć naukę w Berkeley College of Music, jednak ze względu na finanse nie był w stanie kontynuować nauki. Trafił jednak do klasy jednego z najwybitniejszych saksofonistów jazzowych – Rosario Giuliani, na uczelni Saint Louis College of Music w Rzymie. Tam ukończył studia I stopnia. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz pracuje nad autorskimi projektami.
Współpracował z takimi artystami, jak: Krzysztof Dziedzic, Robert Szewczuga, Rosario Giuliani, Stefano Minder. Okazjonalnie występuje z Big Bandem Małopolskim, zespołem Swing Like That. Jest współtwórcą kolędowego projektu „Najpiękniejsze Polskie Kolędy”. W 2017 roku własnym nakładem wydał album Broszczakowski/Kuzak, którego jest współautorem oraz wykonawcą. W 2020 roku wystąpił na albumie „Tribute to Chris Cornell” z wokalistką występującą pod pseudonimem Klamka.
[zdjęcie: Tomasz Możdżeń]
Piotr Mędrzak – gitarzysta, producent, realizator dźwięku. Współzałożyciel Red House Studio Recordings w Nowej Wsi koło Kęt, gdzie nagrywana była płyta Klamki. Od wielu lat współpracuje z Urszulą, zespołem SIS, ma również solowy projekt Mendry. Na płycie odpowiada za gitary, produkcję i realizację dźwięku.
[zdjęcie: Tomasz Możdżeń]
Patryk Bizukojć – basista, muzyk sesyjny. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na kierunku jazz i muzyka estradowa.
Ma na koncie występy na wielu koncertach, sesjach nagraniowych, nagrań telewizyjnych oraz radiowych. Współpracował między innymi z artystami takimi jak: Romuald Lipko, Felicjan Andrzejczak, Joszko Broda, Zdzisława Sośnicka, Izabela Trojanowska, Grzegorz Wilk, Urszula, Mariusz Kiljan, Katarzyna Gaertner, Ustronsky, Pathlife, SIS, Marcin Klimczak, Ghostman, Apostolis Anthimos, Łukasz Pilch, Krzysztof Dziedzic, Beata Bednarz, Peter Francis, Ron Davis, Frank Parker, Kieron Bygrave, Dima Gorelik, Peter Somos.
[zdjęcie: Hanna Sokólska]
Patryk Gajda – perkusista.
Patryk naukę gry na perkusji rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Oświęcimiu w klasie mgr Mirosława Sporysza. Kontynuował ją w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej w klasie mgr Andrzeja Ziętka, gdzie rozpoczął przygodę z muzyką jazzową, grając w szkolnym bigbandzie oraz dołączając do szkolnego zespołu „JazzUp”, z którym w 2013 r. zdobył Grand Prix w konkursie School & Jazz Festival w Lubaczowie. Swoją grę na bębnach rozwijał jeżdżąc również na konkursy perkusyjne. Jest kilkukrotnym laureatem konkursu perkusyjnego „Drum Battle” w Legnicy, gdzie w 2014 roku zdobył I, a w 2015 II nagrodę w kategorii gra na zestawie perkusyjnym. Z wyróżnieniem ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej.
Współpracował m.in z Joszkiem Brodą, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Kasią Pietrzko, Psio Crew, Jovi, Basią Dratwińską oraz zespołem Raspberry Hills z który w 2016 roku wydali płytę pt. „It seems to be cheap”. Grał na takich festiwalach, jak „Bielska Zadymka Jazzowa”, gdzie w 2018 występował z zespołami: Dawid Broszczakowski Sextet, Kasia Pietrzko Trio, oraz Czechowice Rock & Blues Festival” w muzycznej Chacharnii z zespołem Raspberry Hills. Od 2017 r. gra w zespole „Amirova Trio”, od 2019 r. „Atlantyda La5er”, a w 2020 r. rozpoczął współpracę z zespołem „Klamka”. Poza stałymi projektami wielokrotnie udziela się na scenie czy w studio jako muzyk sesyjny. Obecnie jest również nauczycielem perkusji w centrum muzycznym „DoubleTime” w Skawinie oraz studiuje na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji dr hab. Łukasza Żyty oraz dr Wojciecha Fedkowicza.